Sihir Dünyası ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sihir Dünyası ~

http://sihirdunyasi.turkforumpro.com

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

~~Tanışma~~

3 posters
YazarMesaj
Jacqueline Lacy E. Black
IV. Sınıf Slytherin Öğrencisi
Jacqueline Lacy E. Black

Kadın Mesaj Sayısı : 298
Nerden : Öle Kafama Göre Takılıyorum işte..Sokaktan olsun..Halkın kadını xD
Rp Sevgilin : Jacques Garcia**Beni çekebilen bir anten ( kişi) çıktı sonunda be..ohh yani xD
Yaşın [Rp'de] : 14
Ruh Halin : ~~Tanışma~~ Parano10bq9

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 5:35 pm

Diagon Yoluna Gitmeden Önce ki Saatler ~

Jac çırpınıp duruyordu. Bir o yana bir bu yana oynayan ayaklarının ise farkında bile değildi. Uyuyor gibi gözükse de nasıl bu kadar hareketli olabilmesi şaşırtıcıydı. Kâbus görüyordu çünkü. Ölüm yiyenler, babası ve seherbazlar. Babası kenara sıkışmış öylece bekliyordu. Seherbazlar ise asalarını doğrultmuşlardı. Tam o sırada Jac çığlığı bastı ve hiddetle yataktan kalktı. Nefes nefese kalmıştı.
Hemen yatağından kalktı ve içeri annesi ile babasının odasına doğru ilerlemeye başladı. Odaya girdiğinde derin bir soluk aldı. Babası orada mışıl mışıl uyuyordu. Kapıyı kapattı ve hafifçe odasına doğru geri dönmeye başladı. Üstüne sanki 1 su kovası dökülmüş gibi hissediyordu. Üşüyordu ve ıslak gibi bir his vardı. Aldırmadan odasına geldi ve ufak penceresini açtı. Genelde siyah, mavi ve mor renkleri tercih ettiği için odasının da fazla aydınlık olmasına gerek olmadığını düşünmüştü. Oda seçiminde de buna dikkat etmişti. Evlerine yeni taşınmalarına rağmen oldukça alışmıştı Jac buraya. Odası fazla olmasa da büyüktü. İçerisi siyah ve koyu maviden oluşuyordu. Duvarda ise en sevdiği Quddicth takılarının resimleri asılıydı. Hepsi hareketliydi ve sırıtıyorlardı. Geceleri gürültü yaptıklarında ise üstlerine bir yastık fırlatıyordu Jac .Hemen seslerini kesip bir muggle posteri gibi hareketsiz oluyorlardı. Tüm bunların dışında hala yatakta oturmaya devam ediyordu Jac. Yapacak bir şey gelmiyordu aklına. Okula gitmeyi dört gözle bekliyordu. İlk senesi olacağı için büyükler tarafından ezilmeye mâhkum olabilirdi ama III. sınıfa geldiği an küçüklere haddini o da bildirecekti. Gerçekten zevkli bir işti bu. Hı. Bir de şu seçmen şapka töreni nasıl bir şey diye merak ediyordu. Ama Jac’e göre tam bir saçmalıktı. Uyduruk bir şapka nasıl binalara ayırabilirdi ki onları? Babası anlatıyordu ne kadar kadim bir şapka olduğunu ama Jac inanmamakta diretiyordu. Görecek ve anlayacaktı. Tam saatlerde haber veren kartallı saat ötmeye başladı. Jac kafasını kaldırıp baktığında henüz 7.00 olduğunu fark etti. Uyuması gerekirdi. Yarın Diagon Yolunda büyük bir heyecan ve alışveriş onu bekliyordu.

~ Diagon Yoluna Yolculuk~

Jac hele şükür uyuyabilmişti. Bu sefer kâbus görmemesi de iyi olmuştu. Sabah 11:00’i gösterirken Jac henüz uyanıyordu. Babasının gürleyen sesi ile annesinin narin sesi duyulabiliyordu. Babası işe gitmeden önce neredeyse hep kavga ederlerdi. Bu da Jac ı o kadar güldürürdü ki annesi ve babası da ona katılıp kavgayı keserlerdi. Sessizce ve uykulu bir şekilde annesinin ve babasının yanına geldi. “ Günaydın. Gene kavga mı ya? Bıkmadınız mı? Deyip gülme krizine tutuldu. Bu sözleri her sabah söylüyordu ve annesi ile babası süt dökmüş kedi gibi bakıyorlardı. Bu halleri oldukça komik duruyordu.

Bir süre kıkırdadıktan sonra annesinin yanağına bir öpücük kondurdu. Babası ise “ Bana yok mu Jac? Hep böyle yaparsın zaten “ deyip küsmüş numarası yapmaya başladı. Hep bunu yapardı ve her seferinde de Roxas yanağına gidip kocaman bir öpücük kondurunca geri oğluna sarılır ve gülümserdi. Jac onları ufak bebekleri gibiydi ama bundan nefret etmiyor da değildi. Her istediğini almalarından hoşlanıyordu ama babası her işten gelirken oyuncak ayı getirmesine gıcık oluyordu. O bir bebek değildi. Bu sene Hogwarts’a başlayacaktı ve büyümüştü. Babasına dönüp “ Baba bugün Diagon Yoluna gidiyoruz değil mi? Sen beni bırakıp git istersen “ dedi. Aslında babasının gelmesini istemiyordu. Belki de orada yeni arkadaşlar edinebilirdi. Fakat babası yanında olursa kesinlikle bunu yapamazdı. Babası arkadaşlardan nefret ederdi ve kendisinin de Ölüm Yiyenler karargâhından sadece bir iki tane arkadaşı vardı. Jac’ın da insanlarla haşır neşir olmasını istemediğini açıkça belirtmişti. O anda babası “ Zaten bugün bir toplantı var. Anlarsın ya. O yüzden seni bırakıp oraya giderim. Sonra seni alırım “ dedi ve göz kırptı. İşte bu süperdi. Diagon Yolu onu bekliyordu. Süper bir gün ve yeni arkadaşlıklar…

~ Diagon Yolunda Alışveriş ~

Babasının uçan arabasıyla Londra’ya inmeyi başardılar. Mugglelardan uzak bir araziye park edip babası Jac'igirişe kadar getirdi. Sonra sessizce “ Dikkatli ol. Kimseye çaktırma. Görüşürüz” dedi ve ayrıldı. Tek başına kalmıştı ve kimseye belli etmeden girmesi gerekti. Bu da zordu fakat kimse fark etmeden hemen geçiverdi. Sihirli dünya ile karşı karşıyaydı ve büyülenmiş gibi bakıyordu. Bu büyüyü bozan şey ise tuhaf cübbeli adamlardı. Hepsinde bir birinden uyduruk cübbeler vardı. Jac hepsine güldü ve geçti. İlk olarak nereye gireceğini de biliyordu. Tabii ki Binbir Çeşit Baykuş Dükkanına Kendine güzel bir baykuş alacaktı. Okulun en iyi baykuşunu olmayı hedefliyordu. Dükkanın vitrinin önüne durdu ve bakınmaya başladı..
Heald Danyn
I. Sınıf Gryffindor Öğrencisi
Heald Danyn

Erkek Mesaj Sayısı : 11
Rp Sevgilin : evangelina osmod "aşkım"
Ruh Halin : ~~Tanışma~~ Asik10un2

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: Geri: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 12:36 pm

heald Jacqueline yi gormustu ama tanısmak için yanına gitmekten cekınıyordu ama heald cesaretini toplayıp Jacqueline nin yanına gitti ve"selam ben heald yasen "heald ın yuzu kızarmıstı bile ama Jacquelineona donerek
Jacqueline Lacy E. Black
Jacqueline Lacy E. Black

Rp Sevgilin : Jacques Garcia**Beni çekebilen bir anten ( kişi) çıktı sonunda be..ohh yani xD

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: Geri: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 12:41 pm

" Selam ben Heald Ya sen? diye bir ses duydu Jacqueline. Arkasına döndü ve baktı. Bir çocuk duruyordu. Hiçbir tepki vermeden " Selam. Ben Jacqueline" dedi ve geri baykuşlara döndü. Aslında Jac ile daha öcne bir baykuş almışalrdı ama şimdi sadece bakınmaya gelmişti. Yumuşak tüylüleri sevip okşuyordu.

Hepsinin birbirinden güzel tüyleri ve renkleri vardı. Fakat bu çocukta nereden çıkmıştı? Tanımıyordu ve kendi binasından olduğunu zannetmiyordu. Ya da küçük sınıflardandı. Çocuğa bakıp " Ya sen kaçıncı sınıfsın? Ben seni hatırlayamadım da. Ama Slytherin veya Rav'sın öyle değil mi? dedi. Öyle olmasını bekliyordu. Çünkü bir Gryffidorlu eğer Jac'i tanıyorsa asla yanına yaklaşamazdı..

Not: Rp'lerini renklendir ve biraz daha uzun yazmaya çalış lütfen..!
Heald Danyn
Heald Danyn

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: Geri: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 1:00 pm

yok ben gryffindor luyum slytherin li veya rav lı degilim sadece tanısmak istedm pekiya sen hangi binadansın gorunus olarak hupplepuf lu olamassın ya rav lı sın yada slytherın lı olmalısın dedi heald ama Jacqueline nin slytherin li olmasını istemiyordu cunku slytherin li birisiyle cok kotu bir anısı gecmişti

heald basını baykuslara dogru cevirerek cok akıllı hayvanla bu baykuslar degil mi senın demı baykuslara karsı ozel bir ilgin var

tamam dedi heald onun baska bir arkadası yoktu aslında onu hiçkimse tanımıyordu heald cok cesur olmasına ragmen tanısmak onun için sıkıcı bir işti ...
Jacqueline Lacy E. Black
Jacqueline Lacy E. Black

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: Geri: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 1:06 pm

Yok ben Gryffindorluyum.Slytherinli veya Rav. değilim.Sadece tanışmak istedim.Pekiya sen dangi binadansın gorunus olarak hupplepuf lu olamassın ya rav lı sın yada slytherın lı olmalısın " dediğinde bir şok yaşadı Jac.Sonra tiksinç verici bir ifade ile " Hemen uzaklaş buradan. Ben Slytherinliyim ve Gryffindorlulardan nefret ediyorum. Çabuk terk et burayı. Kötü bir anı daha yaşamak istemezsin" dedi ve öfke ile ittirdi çocuğu. Çocuk hala konuşuyordu."Çok akıllı hayvanla bu baykuslar deil mi senındemı baykuslara karsı ozel bir ilgin var " dedi. Jac ise " Hayır benim tarantula ve yılanlara karşı özel bir ilgim var ancak bu baykuşlardan bir tane almak zorudnayım " dedi. Gittikçe sesinin tonunu arttırmıştı.
Heald Danyn
Heald Danyn

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: Geri: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 1:14 pm

heald sinirli bir sekilde yerden kalkarak hey sen kımı ittigini sanıyorsun ben sadece tanısmak istemiştim dedi heald asırı sinirli bır sekilde yerden kalkarak ordan uzaklastı ama kosarak geri döndü ve kızın cubbesınden tutarak kızın yanagına bir tokat attı sen ne oldugunu sanıyorsun ki tarantulalar ve yılanlardan hoslanıyorsun ha bakalım onlar sen den hoslanıyor mu dedi ve bırkac buyulu soz soyledi ve etraf yılan ve taran tulalarla doldu heald ordan kosarak uzaklaştı...
Jacqueline Lacy E. Black
Jacqueline Lacy E. Black

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: Geri: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 1:21 pm

Olanların ardından çocuğun kendine büyük yaptığını görünce asasını çıkardı ve " Sen bir I. Sınıf öğrencisisin pislik ve sürtük " dedi ve haykırarak " -Incarcerous " diye bağırdı. Ceza alacağını bilse de yapmıştı bunu. Dönüşü yoktu. Çocuğun boynu iplerle sarılmıştı bile..

Kısa kestim xD Eragon nedenini söylicem sana.
Eragon James Black
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü , Müdür
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü , Müdür
Eragon James Black

Erkek Mesaj Sayısı : 337
Rp Sevgilin : Yoq
Yaşın [Rp'de] : 22
Ruh Halin : ~~Tanışma~~ Yuzsuz10ai5

~~Tanışma~~ Empty
MesajKonu: Geri: ~~Tanışma~~   ~~Tanışma~~ Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 1:33 pm

Sihir Bakanlığından aldığı mektupla hemen Diagon Yolu yoluna cisimlendi.İki tane öğrencinin orada birbirine büyü yalladığını gördüğünde biraz sinirlenmişti.Yanlarına gelerek asasını çekti ve ikisinin asasını da yere düşürdü.Daha sonra sinirli gözlerle ikisine baktı.Asasını bir küçük çocuğa bir de kardeşine çevirdi.İkisine de bağırmaya başladı.

''-Bakanlıktan izini zor çıkarttım emin olun mahkemeye çıkacaktınız.Genç yaşta büyücülüğün kısıtlanması kararnamesine uymadığınızdan...Okulda hafta sonlarınızı kütüphanede görevliye yardım ederken geçireceksiniz.Şimdi asalarınızı alın ve okul dışında büyü yapmayın.Lacy eve git.''

dedi ve ikisininde oradan ayrıldığını gördüğünde sinirli gözlerle oradan cisimlendi.Bu çocukların aptallıklarından vazgeçmeyeceğinden emindi.Ama sihir bakanını ikna edesiye kadar canı çıkmıştı resmen.Ama bir daha bir şey olduğunda engellemeyecekti ve okuldan atılmalarına izin verecekti.

Okul dışında büyü yapmak yasak.!!!
https://ridiculus.yetkin-forum.com

~~Tanışma~~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-