Sihir Dünyası ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sihir Dünyası ~

http://sihirdunyasi.turkforumpro.com

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Neşeli bir gün ve neşeli anılar..

2 posters
YazarMesaj
Lessie Chloé Mabelle
V. Sınıf Slytherin Öğrencisi
Lessie Chloé Mabelle

Kadın Mesaj Sayısı : 66
Rp Sevgilin : Daniel Jacob Black
Ruh Halin : Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Acili10rk9

Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Empty
MesajKonu: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 1:08 am

” Of..!! “

Lessie gerçekten de sıkılmaya başlamıştı.. Hogsmeade ‘ de sıkıntılı bir şekilde ve yavaş adımlarla ilerliyordu. Aslında yapacak bir çok şey vardı.. Bir yere gidip oturabilirdi veya birkaç arkadaş bulup eğlenebilirdi. Kız ne yapmak istediğini gerçekten bilmiyordu. Sokağın ordasın da öylece durmaya başladı. Yanından geçenler o’na bakıp gülüyorlardı. Açıkçası bakmaları kızın pekte umurunda değildi.. İçinden.. “ Bakarlarsa baksınlar..! Sanki çok ilginç.. Anlamıyorum kimseyi ya..! Düşünmenin neresi garip?!? “ diye geçiriyordu.

Kız fazla zaman geçmeden tekrar yürümeye başladı. Aynı tempoda aynı ruh haliyle sokakta ilerliyordu.. Sokaktaki bütün cafe’lere göz gezdiriyordu. Belki bir tanesi ilgisini
çekerdi ve oraya giderdi. Kız cafe’lere bakarken bir vitrinde birbirinden güzel şekerleri gördü.. Birden gülümsemeye ve vitrine doğru hızlıca yürümeye başladı. Kız vitrinin önüne geldiğinde burasının baya bir tanıdık olduğunu fark etti. Lessie birden burada yaşanmış olan anılarını hatırladı.. Kız geçen senelerde de buraya geldiğini unutmamışa benziyordu. Yüzündeki gülümsemeyle aniden haykırı veridi..

” Burası hiç kapanmaz.. Burada o güzel “şekerlerimi” bulacağımı ümit ediyordum.. Veee hepsini yine aynı yerlerinde bulduuumm..!! “

Yine etraftaki herkes kıza bakmıştı. Lessie’nin gözlerindeki mutluluğu herkes rahatlıkla okuyabiliyordu. Kız vitrinin önünden yavaşça geçilmeye başladı.. Gülerek dükkanın içinden girdi. Aslında burada –yeni gelenler hariç- çalışan herkes kızı tanıyordu. O meşhur anılarında çalışanlarda rol oynuyordu.
Lessie dükkanın içine girer girmez kendi masasını aramaya başladı. Çalışanların dilinde masa 8.. Lessie’nin dilinde uğurlu ve sokak manzaralı masa.. Lessie yerinin boş olduğunu görünce hemen yerine doğru gitmeye başladı. Bazı çalışanlar kızı görüp o’na ellerini sallayarak “selam” verdiler. Lessie aynı hareketi karşılık olarak çalışanlara yaptı. Kız manzaralı masasının yanına gelmişti. Dükkan olduğundan sakin görünüyordu. Chloé iç çekerek masasına oturdu. Burada olmayı gerçekten de çok özlemişe benziyordu..
Kız masanın üzerinde duran “menü” ‘ yü alıp göz gezdirmeye başladı. Aslında ne yiyeceğini biliyordu. Kıza alışık olan çalışanlarda biliyor gibi gözüküyordu. Lessie menüyü masanın üzerine bırarıp..

” Bakar mısınız??.. “

dedi ve gülümsemeye başladı. Manzarayı izlemeye başlayan kızın yanına orada çalışan “birisi” geldi.. Kız bu “birisi”ni tabiî ki tanıyordu. Hafif ve ince bir ses tonuyla..

” Nasılsın Jack? Ben yokken değişiklikler oldu mu? Aslında pek değişmemişe benziyor burası.. Eee anlatsana .. “

diyerek Jack’i dinlemeye başladı..

” Ah.. Chloé.. Sen nerelerdeydin böyle.. Özlettin kendini.. Burası mı? Burasının ne zaman değiştiğini gördün ki sen..! Hep aynı.. Aman değişmesinde.. Olamaz patron çağırıyor.. Sen siparişini söyle hemen sana getireyim..”

dedi Jack .. Patronunun çağırması kötü olmuştu ama sonuçta o burada çalışıyordu. Oturup kızla sohbet edemezdi. Kız Jack’e bakarak..

” Hayır.. Hatırlamıyor musun Jack? Bir tane Tutti-Fruitti ve iki tane de çilekli şekerli tüy kalem.. Hatırlamamana üzüldüm doğrusu.. Ama olsun sen bana bunları getir.. Hem hatırlatmış oldum değil mi? “

Jack tam bir şey söyleyecekken patronu bağırmaya başladı. Jack kıza bakarak “tamam” manasında başını salladı ve patronunun yanına gitti.

Chloé bir yandan gelecek şekerleri bekliyordu.. Bir yandan da bu yılın nasıl geçeceğini hayal etmeye çalışıyordu. Kız bu yıl için baya iyi şeyler düşünüyordu.. Hem dersler hem de aşk bakımından iyi olacağını..

*İsteyen herkes katılabilir.. Özellikle de rp sevgilim..*
Willhelmina Jane E. Black
III. Sınıf Gryffindor Öğrencisi

Kadın Mesaj Sayısı : 107
Nerden : Grimmauld Meydanı 12 Numara-Şu an tatildeyim bir 10 gün yokum :cry:
Rp Sevgilin : Rhaowin Goldenblade
Yaşın [Rp'de] : 13
Ruh Halin : Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Uykulu10qn7

MesajKonu: Geri: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 1:34 am

Will,gerçekten de çok sıkılmıştı.Çünkü, 3 nugat topunu,bir şeker kaplı tüy kalemi ve sayamadığı kadar çok patlayan şekerlemeyi yemişti ve yaklaşık 3 saattir burada oturmasına rağmen dükkanın kapısından bir kişi bile adım atmamıştı.

O sırada,içeriye kısa,sarı saçlı, düşünceli bir kız girdi.Kız içeri girdiğinde, birkaç kız çalışanın ona selam verdiğini fark etti.Bu kızı tanıyordu.Slytherin'de okuyan Lessie...Yani abisinin sevgilisi ve o ne kadar bilmese de Will'in baş düşmanı...

Will'İn Lessie'den nefret etmesinin birçok nedeni vardı.Hatta bununla ilgili bir liste bile yapmıştı.Ve bu listenin başında, Lessie'nin ağabeyiyle çıkmasıydı.Will, abisini herkesten çok severdi.Çünkü, küçüklüğünde ondan özel bir ilgiyle büyütülmüştü.Başı ne zaman derde girse(ki genelde olurdu) Will, hep onun sayesinde işten paçayı yırtmıştı.Fakat Lessie denen kızla çıkmaya başladıklarından beri Dan,onunla eskisi kadar ilgilenmemeye, bütün vaktini onunla geçirmeye başlamıştı.Will, bunu hazmedemiyordu.Karşısındaki her kim olursa olsun,abisini elinden çalmaya hakkı yoktu.Ayrıca Lessie V. Sınıfken, abisi sadece IV.Sınıftı.

"Kim olursa olsun abimi elimden çalamayacak...Neyse yanına gidip konuşayım bari "
Bir Gryffindor'lu olmasına rağmen aynı zamanda bir ölümyiyen olduğu için genelde Slytherin'lerle gezerdi ve Slytherin binasındaki herkesi tanırdı.Fakat Will, Lessie'yi geçen sene yeni fark etmişti.Bunların hiç bir şeyi değiştirmediğin fark etti ve:

-Selam Lessie,naber?Ben Will,diyerek Lessie'nin masasına doğru gitti.
http://hogwartskapisi.yetkinforum.org
Lessie Chloé Mabelle
Lessie Chloé Mabelle

MesajKonu: Geri: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 1:51 am

” Selam Lessie,naber?Ben Wil “

Lessie bu sesi duyduğunda biraz ürkmüştü.. Çünkü hayaller aleminde gezintiye çıkmıştı. Lessie ürktüğünü fart ettirmeden kıza doğru bakmaya başladı.. Kötü kötü kızı kesiyordu Lessie.. Yanında duran kızı tabiî ki tanıyordu. Bu kız sevgilisinin “küçük” kardeşiydi. Lessie Will’in yanına gelmesine baya şaşırmıştı. Böyle bir davranış ondan beklemiyordu.

Kız Lessie’den cevap bekliyor gibiydi. Lessie cevap vermek istemiyordu. Ancak kız yanına gelmişti bi kere.. İsteksizce kıza baktı.. Zorla gülmeye çalıştı..

” Selam küçük Will..! Seni tabiî ki tanıyorum canım.. Senin burada ne işin var böyle?!? Her neyse.. Oturmak istermisin?? “

demişti. Şu “küçük Will” lafını kızı sinirlendirmek daha doğrusu tepkisini anlamak için kullanmıştı Lessie.. Kızın yanına oturmasını pek istemiyordu.. Çünkü sevgilisi Daniel yanlarına gelebilir , Will’de tatsızlık çıkarabilirdi.. Ancak çok geçti. Küçük Kız Lessie’nin masasına oturmuştu. Lessie nazikçe gülmeye çalışıyordu. Lessie kıza doğru baktı ve nazik ses tonuyla..

” Eee konuşsana Will..! Sonuçta sen yanıma geldin.. Seni dinliyorum..!! “

dedi sinsice sırıtarak.. Will biraz bozulmuşa benziyordu. Lessie umursamaz tavırlarıyla küçük kızı dinlemeye başladı..

MesajKonu: Geri: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 2:07 am

” Selam küçük Will..! Seni tabiî ki tanıyorum canım.. Senin burada ne işin var böyle?!? Her neyse.. Oturmak istermisin?? “

Will,Lessie'nin küçük Will,lafını onu sinirlendirmek içinsöylediğini fark etmişti.Fakat o,Lessie'nin buna sinirlenidğini fark edince çok hoşuna gideceğini bildiği için sadece gülümsedi ve Lessie'nin karşısına oturdu..Ve bu Will'in,(böyle gözüktüğüme bakma!) gülüşüydü.

- Eee konuşsana Will..! Sonuçta sen yanıma geldin.. Seni dinliyorum..!!

Will,onun bu umursamaz tavırlarını neyin değiştireceğini biliyordu.Ve elindeki bu kozu sonuna kadar kullanmaya kararlıydı.Lessie'nin abisine karşı taparcasına aşkını çok iyi biliyordu çünkü.

Abisinin bir sevgilisinin olmasına karşın Will'in hiç sevgilisi olmamıştı.Fakat bu,kimsenin ona çıkma teklif etmediğinden değildi,herkesi reddetmesindendi.Will,III,II ve IV. Sınıfların en güzel kızlarından biriydi.Fakat aynı söz Lessie için söylenemezdi.En azından Will,öyle düşünüyordu.

-Ahh,Les!Gözlerinin altı neden şişmiş?Yoksa abimi düşlemekten uyuyamadın mı??Vah vah çok üzüldüm...Neyse, sinemaya yeni bir film gelmiş.Lessie diye...Şımarık bir köpeğin hikayesini ve sonunda onun başına gelenleri anlatıyor.Dan, seni çok özlemişti.Belki üçümüz bu filme gideriz, ne dersin ha , dedi.

Lafı tam kapak yapmıştı.Lessie'nin renkten renge girmesi onun çok hoşuna gitmişti.Lessie ve üçümüz kelimelerini vurgulayarrak söylediği için kendisiyle gurur duyuyordu.
Lessie Chloé Mabelle
Lessie Chloé Mabelle

MesajKonu: Geri: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 2:26 am

” Ahh,Les!Gözlerinin altı neden şişmiş?Yoksa abimi düşlemekten uyuyamadın mı??Vah vah çok üzüldüm...Neyse, sinemaya yeni bir film gelmiş.Lessie diye...Şımarık bir köpeğin hikayesini ve sonunda onun başına gelenleri anlatıyor.Dan, seni çok özlemişti.Belki üçümüz bu filme gideriz, ne dersin ha..?!? “

Lessie bu sözlere doğal olarak bozulmuştu.. Kız fark ettirmek istemese de rengi bem beyaz kesilmişti.. Bu olay Lessie için “savaş bayrağının çekilmesi..” anlamına geliyordu. Lessie de küçük Will için bunları yapacaktı..

” Küçük Wil’ciğim.. Gözlerimin altının şiş olmadığı sende biliyorsun.. Daniel’ cığımı düşünmekten uykusuz kalmıyorum.. Çünkü sende benim kadar iyi biliyorsun ki her fırsatta görüşüyoruz sevgilim ilen.. Sinema.. Hım.. Sinemadan sen anlar mıydın canım?? Bi aralar “sinema ne?? Sinek mi?? “ diyen ben değildim sanırım.. Merak etme canım.. Öyle bir film gelmediğini ikimiz de iyi biliyoruz.. Bu arada bana Les demeyi kes.. Ayrıca sinemaya gidersek seni alacağımız meçhul..”

demişti Lessie. Jane’in surat ifadesi o an görülmeye değerdi.. Lessie sinsi sini gülümsüyordu kızın yüzüne bakarak.. Kesin Jane’den de o’na bir cevap gelirdi. Çünkü genellikle bunu yapardı. Pardon yapmaya çalışırdı. Lessie kızın düştüğü durumdan çok memnundu. Onu resmen küçük düşürmüş , ezmişti. Chloé bütün konuşmasını hafif bağırarak yaptığı için bütün dükkandakiler Jane ‘e bakıyordu. Jane o anda resmen yerin dibine geçmişe benziyordu..

MesajKonu: Geri: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 12:22 pm

Will, işlerin çığırından çıktığını fark etti.Eğer, Lessie Will'i kışkırtmaya devam ederse Will'in kendini tutup tutamayacağından emin değildi. Eğer, kendini tutamazsa hem küçük yaşta büyücülüğün kısıtlanması kararnamesine karşı gelecek, hem de Lessie'ye okkalı bir yarasa umacı büyüsü yapacaktı.Fakat böyle bir şey olursa bakanlıkla başı derde girerdi.Bu yüzden anlaşma yoluna vararak :

-Lessie, ikimiz de sinemaya 7 yaşımdan beri gittiğimi biliyoruz.Ama eğer beni daha fazla kışkırtacak olursan ikimizin de başı bakanlıkla belaya girer ve seni baban da kurtaraaz emin ol.Bu yüzden ben gidiyorum ve senin yaptıklarını affediyorum.Büyüklük bende kalsın.Hoşçakal.

Will,tam çantasını toplarken Lessie'nin bozulmuş olduğunu ve yaptığına pişman olduğunu anladı.Çantasını toplarken biraz fazla oyalandı ve Lessie'nin ne diyeceğini merak etti.Ve tam gidecekken aklına bir şey geldi:

-Merak etme, abime bu olayı anlatmayacağım ama aranızdaki ilişki zedelenebilir.
Lessie Chloé Mabelle
Lessie Chloé Mabelle

MesajKonu: Geri: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePtsi Tem. 07, 2008 2:20 am

” Lessie, ikimiz de sinemaya 7 yaşımdan beri gittiğimi biliyoruz. Ama eğer beni daha fazla kışkırtacak olursan ikimizin de başı bakanlıkla belaya girer ve seni baban da kurtaramaz emin ol.Bu yüzden ben gidiyorum ve senin yaptıklarını affediyorum.Büyüklük bende kalsın.Hoş çakal.

Lessie birden şok geçirmişti ve fazlasıyla öfkelenmişti. Belli etmemeye çalışsa da bu laflara baya bozulmuştu.. Will resmen Lessie’nin babasının kıza torpil yaptığını idda ediyordu. Kabul etmek gerekirse kız bilmeden babası o’na torpil yapmış olabilirdi.. Ancak kızın haberi olmadan.. Lessie Will’in “yetişkinler” gibi konuşmalarına iyice sinir olmuştu. Lessie’yi Will gibi biri mi affedecekti? Kıza göre Will çizmeyi baya aşmıştı.. Daha fazla tartışırlarsa kesin bir kavga çıkardı ve Will’in dediği gibi olay bakanlıkta çözülürdü. Lessie bunu asla istemezdi.

Lessie birden Will’e baktı.. Will sanki gidecekmiş gibi çantasını toplamaya başlamıştı. Aslında Less Will’in gitmesini gerçekten çok istiyordu. Çünkü kafasını dinlemeye ihtiyacı vardı. Will tam çantasını toplarken..

” Merak etme, abime bu olayı anlatmayacağım ama aranızdaki ilişki zedelenebilir.”

Lessie bu sever gerçekten “çıldırma” noktasına gelmişe benziyordu. Will kızın karşısında gitmeye hazırlanırken, Lessie sinirinden ne yapacağını düşünüyordu. Will kız ile konuşmalarını Dan’a söylese ne olurdu?? Yada ne olabilirdi? Tabiî ki hiçbir şey.. Will her zamanki gibi saçmalıyordu.. Ayrıca Dan ile Less’in aralarındaki ilişki zedelenemezdi.. Çünkü iki sevgili birbirlerini neredeyse ilk gördüklerinden beri seviyordu.. Tabii Will bunların hiçbirini bilmeden atıp tutuyordu.

Will ortamdan ayrılmak için masadan kalktı. Lessie kendini yine tutamamıştı.. Kız bir hışım ile oturduğu yerden kalktı ve Will’in yanına gitti. Lessie tam konuşacak iken Will gitmeye kalkıştı.. Lessie bir anda kızın kolundan sıkıca tuttu. Will neredeyse hareket edemiyordu. Lessie kızı oturduğu sandalyeye tekrar oturttu. Niyeti kötü değildi ama sinirliydi..

” Bak Will’ciğim.. Sana hala “ciğim” diyebiliyorum dikkat ettiysen.. Çünkü sinirlerime hakim olmaya çalışıyorum.. Öncelikle babamdan bahsedelim.. Babam.. Belki bana torpil yapmıştır onu bilemem ama bakanlığa gitsek bana böyle bir şey yapmaz bunu biliyorum.. Sonra.. “büyüklük” mevzusu.. Unuttun galiba canım.. Büyüklük sende kalmış olsaydı son anda laf söyleyip kaçmazdın.. Son olarak.. Dan’cığıma istersen bütün konuşmalarımızı anlat.. Ki zaten bir şekilde sen anlatmasan da haberi olur biliyorsun.. Bana veya sana bir şey demez.. En fazla “-Kızlar.. Olmaz böyle.. Barışın..vb.vb.-“ der.. Not olarak söylüyorum ki abin ile benim aramdaki ilişki zedelenmez.. Çünkü senin bilmediğin çok şey var.. “

dedi Lessie.. Will şu “suçlu çocuklar” gibi başını öne eğmişti.. Lessie kıza “barış eli” uzatmak istercesine devam etti..

” Ama.. Sende istersen iki arkadaş olabiliriz.. Nede olsa sende “kötü”sün.. Bu arada oturmaya devam etsene.. Belki güzel bir sohbet açılır.. Ne dersin? “

dedi ve kıza bakarak sırırttı Less.. Will de sırıtıyordu. “Evet” dercesine başını salladı ve masada oturmaya devam etti. Less artık Will’in yanında olmasından rahatsız değildi.. Tam o sırada 2 kızın siparişleri gelmişti..
Lessie Chloé Mabelle
Lessie Chloé Mabelle

MesajKonu: Geri: Neşeli bir gün ve neşeli anılar..   Neşeli bir gün ve neşeli anılar.. Icon_minitimePtsi Tem. 07, 2008 11:39 pm

Rp Out : İsteyenler gelebilirr...!! Sıkıldım çünkü.. Will' de bişii yazmadıı Very Happy E herkes gelsin yahu! Cool

Neşeli bir gün ve neşeli anılar..
1 sayfadaki 1 sayfası