Sihir Dünyası ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sihir Dünyası ~

http://sihirdunyasi.turkforumpro.com

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Quidditch Kuralları

YazarMesaj
Eragon James Black
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü , Müdür
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü , Müdür
Eragon James Black

Erkek Mesaj Sayısı : 337
Rp Sevgilin : Yoq
Yaşın [Rp'de] : 22
Ruh Halin : Quidditch Kuralları Yuzsuz10ai5

Quidditch Kuralları Empty
MesajKonu: Quidditch Kuralları   Quidditch Kuralları Icon_minitimeCuma Tem. 04, 2008 12:36 pm

lütfen okuyun kuralları eğer anlamazsanız buradan sorabilirsiniz...

~~Maçlar zar sistemi ile oynancaktır...

~~Maçlarda sadece bir hamle yaplıacak yani bir mesaj attığınızda bir hamle yapacaksınız...

~~Maçlarda rp yapar gibi değilde 'Süpürgeme biniyorum ve hızla altın topu aramaya başlıyorum...' gibisinden olacaktır...

~~Bludgerları serbest bıraktığınız takdirde dm onları istediği kişiye yollayacak ve zarar zarı atacaktır.Bu kişiler arayıcılar bile olabilir.Bu yüzden herkes görevini yapsın.Tabi ki vurucular arayıcılara bludger fırlatamazlar.

~~Vurucular sopalarını kullanmak zorundalar.Sopalarını kullanmadan hamle yapamazlar.

~~Arayıcılar arayıcılara,kovalayıcılar kovalayıcılara omuz atmak ya da dirsek atmakta serbestler.Yalnız vurucular bludger ile hamle yapmak zorundadırlar.Vurucular onun dışında omuz vs. kullanamazlar ve arayıcılara bludger fırlatamazlar.Yani bir vurucu önce "bludgerı arıyorum" şeklinde sonra da bulursa "... 'ya yolluyorum" şeklinde hamle yapacaktır.Yani toplam 2 hamleleri mevcut.
Sopa ile vurmak artık yasak; bludger ara ve onunla vur...

~~Eğer olur da arayıcı düşer ve oyun dışı kalırsa onların yerine kimse geçemeyecek.Çünkü kitap da bu şekildeydi.Diğer oyuncu snitch'i yakalayana kadar oyun devam edecek.Böylece arayıcısız olsalar dahi diğer takım puan kazanabilecek.
Arayıcının tek dez avantajı boşta kalan bludgerların saldırısı ve diğer takımın arayıcısı olacak.Arayıcının düşme oranı yalnızca %20'ye düşürülecek ve oyun daha zevkli olacak.

~~Yedekler yalnızca o gün gelmeyen oyuncuların yerine geçebilir.

~~Düşen kovalayıcı,tutucu ya da vurucu yerine hiçkimse geçemez.Düşen düşer ve canı sıfırlanırsa oyundan çıkar.

~~Ayrıca hamleleriniz paragraf şeklinde değil satır şeklinde olsun.

~~Quaffle ile yapılan hamleler aynıdır.Yani önce quaffle'ı yakalamaya çalışırsınız sonra elinize quaffle geçerse direk çemberlere fırlatırsınız.Yani toplam 2 hamle yapılacak.

~~Garip hamleler olmayacak.Mesela; "Hamlemi yapıyorum" gibi...Düzgün hamleler değilse ve net hamleler değilse onları saymayacağım.

~~Bu kurallara uymayan olursa yapacaklarımdan ve kaderlerinden sorumlu değilim.

Mesela örnek veriyorum

Arayıcılar = Süpürgeme biniyorum ve Snitch'i aramaya başlıyorum... [Arayıcının görevi altın Snitch'i rakibinden önce yakalayarak oyunu bitirmektir.]

Vurucu = Bludger aramaya başlıyorum... [Vurucunun görevi takımını Bludger'dan korumak ve Bludger'ı rakibe atmaktır. Vurucular Bludger'ı yollamak için ellerinde job taşırlar.bunun için...]

Tutucu = Süpürgeme biniyorum ve kalenin önüne geliyorum...[ Tutucunun görevi Quaffle'ın çemberlerden geçmesini engellemektir. ]

Kovalayıcı = Süpürgeme biniyorum ve Quaffle 'ı almak için hamle yapıyorum... [Kovalayıcının görevi en önemli top olan quaffle'ı üç çemberin birinin içinden geçirmektir.]
https://ridiculus.yetkin-forum.com

Quidditch Kuralları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-